piątek, 15 lutego 2019

KRAKÓW: niedługo wielka modernizacja na Kazimierzu

W czwartek, 7 lutego, podpisana została umowa z wykonawcą modernizacji ulicy Krakowskiej na krakowskim Kazimierzu. Prace zrealizuje konsorcjum firm Trakcja PRKiI  i COMSA S.A.U. Podpisanie umowy otwiera drogę do rozpoczęcia prac, które ruszą już w marcu. Oznacza to miesiące utrudnień dla kierowców, mieszkańców i pasażerów komunikacji miejskiej.

W pierwszej kolejności roboty obejmą Most Piłsudskiego, który zostanie poddany renowacji. Oprócz samej ulicy Krakowskiej prace obejmą także węzeł rozjazdów Stradom oraz ulicę Józefa Dietla na odcinku Bożego Ciała - Augustiańska. Podczas prac przez około 10 miesięcy przez Kazimierz nie będą kursowały tramwaje. Na razie nie ma informacji o szczegółowym poprowadzeniu objazdów dla wszystkich linii, jednak wiadomo, że tramwaje kierowane będą ulicą Starowiślną. Podczas przebudowy skrzyżowania tramwajowego na Stradomiu w ciągłej przejezdności utrzymywana będzie jedna relacja dla tramwajów, która zmieniana będzie w miarę postępu prac.

Ciekawe, w jaki sposób tramwaje obsługujące ciąg pod Wawelem będą od Stradomia kierowane do Starowiślnej, skoro relacja skrętna Stradomska - Dietla została niedawno częściowo wyłączona z ruchu ze względu na fatalny stan techniczny łuków. Czyżby część tramwajów miała być jednak kierowana przez most Grunwaldzki? Okaże się to niebawem, gdy Zarząd Transportu Publicznego przygotuje pełną organizację objazdów dla linii tramwajowych 6, 10 oraz zastępczych 73 i 78.

mat. ZDMK Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane