wtorek, 5 lutego 2019

LUBLIN: dwa nowe przystanki i wygodniejsze korzystanie z istniejących - inwestycje na linii Lubartów - Parczew

PKP PLK niebawem rozpoczną realizację inwestycji w poprawę infrastruktury kolejowej na trasie Lubartów - Parczew, stanowiącej fragment linii kolejowej numer 30 z Lublina do Łukowa. Trasa ta jest obecnie intensywnie wykorzystywana podczas remontu "nadwiślanki". Inwestycja "Prace na linii kolejowej nr 30 na odcinku Lubartów - Parczew", realizowana w formie projektuj i buduj. Wyceniona została na blisko 80 milionów złotych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Prace zrealizują firmy Roverpol Sp. z o.o. oraz Rover Alcisa S.A.

W ramach zadania zbudowane zostaną dwa nowe przystanki osobowe: Laski i Berejów. Z kolei przebudowane zostaną obiekty tego rodzaju w następujących lokalizacjach: Parczew, Parczew Kolejowa, Gródek, Zabiele, Brzeźnica Bychawska, Tarło, Pałecznica, Ciecierzyn. Co więcej, w ramach inwestycji zrealizowane zostaną prace na 10 przejazdach kolejowych oraz 15 obiektach inżynieryjnych, z których dziewięć stanowić będą mosty. Pociągi  osobowe będą mogły się na tej trasie poruszać z prędkością do 120 km/h. Zabudowane zostaną nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, a w okresie zimowych ruch pociągów ułatwią elektrycznie ogrzewane rozjazdy.

Jeszcze w tym roku gotowy ma być projekt przebudowy LK 30. Właściwe prace torowe nie mogą rozpocząć się do momentu udrożnienia linii kolejowej numer 7 z Lublina do Warszawy, dlatego realny termin rozpoczęcia inwestycji na trasie przez Lubartów i Parczew to początek 2020 roku. PKP PLK przewiduje, że zadanie ma zostać zrealizowane w 2021 roku.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane