sobota, 16 lutego 2019

ŁÓDŹ: 3 marca linia 43 przestanie kursować do Konstantynowa i Lutomierska

No i to by było na tyle, chciałoby się powiedzieć. Choć mnóstwo ludzi wciąż ma nadzieję, że los linii lutomierskiej jeszcze się odmieni, fakty są nieubłagane. W niedzielę, 3 marca, wstrzymana zostanie eksploatacja torowiska tramwajowego przez Konstantynów Łódzki do Lutomierska. Fatalny stan torowiska i rosnące niebezpieczeństwo dla pasażerów zdecydowały o zawieszeniu kursów linii 43.

Samorządy chciałyby oczywiście doprowadzić do remontu trasy. W Konstantynowie Łódzkim jednak optymizm jest mocno umiarkowany. Miasto jest bowiem zadłużone na ponad 20 milionów złotych, co nawet przy uzyskaniu dofinansowania może utrudnić doprowadzenie do remontu torowiska ze względu na brak środków na wkład własny. Władze Lutomierska też nie mają łatwo, bo ich środki jako małej gminy wiejskiej nie są imponujące. Gmina złożyła co prawda wniosek inwestycyjny w ramach Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego, który opiewa na 10 milionów złotych, jednak nawet punktowe prace na końcowym odcinku nie spowodują, że tramwaje będą kursować - po drodze jest przecież pechowy Konstantynów Łódzki... Zresztą także łódzki odcinek torowiska w stronę Konstantynowa i Lutomierska nie jest w najlepszej formie.

I tak, 3 marca, zamiast tramwajów pojawią się autobusy zastępcze, których częstotliwość będzie analogiczna jak linii 43A i 43B. Będą one docierać do Dworca Kaliskiego. Na skrzyżowaniu Konstantynowska – Krakowska będzie możliwa przesiadka na linie tramwajowe 9B oraz nową linię 7B, utworzoną z taboru kursującego na linii konstantynowskiej. Linia ta będzie kursować z linią 7 we wspólnym takcie wynoszącym 12 minut.

EDIT: Konstantynów Łódzki otrzymał dofinansowanie do remontu trasy tramwajowej. Nie rozwiązuje to jednak problemu wkładu własnego...

fot. Łódź - NaszeMiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane