sobota, 9 lutego 2019

ŁÓDŹ: co będzie z tramwajem do Konstantynowa Łódzkiego?

Konstantynów Łódzki zabiega o środki finansowe, które mają posłużyć przeprowadzeniu remontu torowiska tramwajowego na trasie od granicy z Łodzią do trójkąta manewrowego w centrum miasta. Na razie nie ma w tym aspekcie ostatecznej decyzji, a czas nagli, bo sytuacja infrastrukturalna na linii konstantynowskiej jest średnia.

Nie tylko zresztą torowisko w samym Konstantynowie jest w kiepskim stanie. Problemy widoczne są także na łódzkim odcinku trasy wzdłuż ulicy Konstantynowskiej, gdzie częściowo wprowadzono już ograniczenie prędkości do 10 km/h. Władze Łodzi deklarują przeprowadzenie prac na tym odcinku w zależności od przeprowadzenia remontu w Konstantynowie Łódzkim. I tak koło się zamyka. Sytuacja jest trudna o tyle, że pojawiają się ostatnio nieoficjalne doniesienia o możliwym wstrzymaniu kursowania tramwajów na odcinku z Konstantynowa do Lutomierska, co byłoby o tyle problematyczne, że właściwie nikt inny nie jest zainteresowany zapewnieniem połączenia Lutomierska z Łodzią. Tymczasem w Konstantynowie Łódzkim twierdzą, że żadnego oficjalnego stanowiska ZDiT w tej sprawie nie zajął. Podobno jednak krążą już w Łodzi i okolicach nieoficjalne rozkłady jazdy komunikacji zastępczej i rozmaite informacje w sprawie rychłego wstrzymania ruchu...

Czyżby na linii lutomierskiej kroił się powoli scenariusz, jaki w zeszłym roku oglądaliśmy w Zgierzu i Ozorkowie? Być może do tego nie dojdzie, jednak jeśli tramwaje znikną z Lutomierska i Konstantynowa, zapewne dużo trudniej będzie je tam kiedyś przywrócić. Czas pokaże, jak się sprawa rozwiąże.

fot. Dziennik Łódzki

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane