piątek, 22 lutego 2019

POZNAŃ: dodatkowy peron i dłuższe przejście podziemne na Dworcu Głównym

Przed nami kolejna, i być może nie ostatnia, rozbudowa poznańskiego Dworca Głównego. PKP PLK i konsorcjum Colas Rail Polska i francuskie Colas Rail podpisały umowę na rozbudowę stacji, za ponad 97 milionów złotych. W ramach zadania pojawi się nowy peron, a podziemne przejście zostanie wydłużone.

Dodatkowy peron będzie miał 417 metrów długości. Będzie on zlokalizowany między peronem 3 a budynkiem galerii handlowej. Znajdą się na nim wszystkie niezbędne ułatwienia, tak antypoślizgowa nawierzchnia i pełny system informacji pasażerskiej. Dojście zapewni winda i ruchome schody. W ramach tej inwestycji zostanie także zbudowany dodatkowy tor, co zapewni obustronną obsługę nowego peronu. W kwestii przejścia podziemnego, zostanie ono wydłużone o 47 metrów, przez co będzie można przedostać się z jednej strony dworca na drugą, pod wszystkimi peronami. Obiekt zostanie wyposażony w windę, a dzięki rozbudowie zapewni wygodne dojście do dworca PKS.

Prace realizowane będą w ramach zadania "Dobudowa peronu na stacji Poznań Główny wraz z przebudową przejścia podziemnego". Planowane zakończenie prac to marzec 2022 roku.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane