czwartek, 7 lutego 2019

POZNAŃ: trwa rozbiórka pętli Wilczak

14 grudnia ubiegłego roku wyłączona została trasa tramwajowa do pętli na poznańskim Wilczaku. Od tego czasu przestały dojeżdżać tam tramwaje linii 3, a wkrótce rozpoczęto wycinkę drzew i krzewów, czyli generalnie porządkowanie terenu zielonego pod inwestycję związaną z budową trasy na Naramowice. Teraz trwają prace przy likwidacji całej istniejącej infrastruktury.

Prace rozbiórkowe na pętli obejmują torowisko, całą sieć trakcyjną wraz z słupami oraz perony tramwajowe. Na początek marca planowane jest z kolei rozpoczęcie prac instalacyjnych i konstrukcyjnych na pętli. Jej przebudowa pozwoli na wypuszczenie szyn pod kątem nowej trasy na Naramowice na północ od pętli. Tymczasem więc tramwaje linii 3 kursują do Połabskiej, i tak będzie jeszcze przez kilka miesięcy. Według zapowiedzi ruch tramwajów do pętli Wilczak zostanie przywrócony we wrześniu tego roku.

Przebudowa pętli Wilczak stanowi pierwszy etap budowy nowej trasy, która składać się będzie z ponad 3 kilometrów torowiska i ośmiu przystanków po drodze. W ramach prac pojawi się także całkiem sporo nowych ulic i bezkolizyjne skrzyżowania. Kompleksowe uruchomienie całego układu komunikacyjnego ma nastąpić najdalej wiosną 2022 roku.

fot. Urząd Miasta Poznania

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane