poniedziałek, 25 lutego 2019

RYBNIK: konsultacje zmian w rozkładzie jazdy

W Rybniku nastąpi przełomowa zmiana. Nie czas teraz, by pisać o konkretach, bo na nie przyjdzie czas za kilka tygodni, jednak Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku rozpoczął 18 lutego konsultacje społeczne w sprawie zmian w siatce połączeń i rozkładach jazdy na terenie miasta. Konsultacje potrwają do 18 marca, czyli dokładnie miesiąc. Przez ten czas ZTZ liczy na możliwie największy odzew ze strony pasażerów, tak by optymalnie dopasować zmiany do rzeczywistych potrzeb. Reforma ta stanowi istotny element Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.

Projekt zmian zakłada likwidację części linii, stworzenie nowych oraz poprawę rozkładu i tras linii istniejących. Co więcej, priorytetem ma być ustalenie odjazdów autobusów poszczególnych linii o takich samych końcówkach minutowych, dzięki czemu rozkłady byłyby łatwe do zapamiętania. Każdy może zapoznać się z proponowaną ofertą, wchodząc na stronę:

 www.ztz.rybnik.pl/rozklad2019/


Aby wziąć udział w konsultacjach, należy wypełnić ankietę, dostępną w ramach powyższej strony, bądź też zwrócić się bezpośrednio na adres email: bezauta@ztz.rybnik.pl, w temacie wiadomości wpisując: Nowy rozkład. Dla pasażerów organizowane będą także dyżury w ZTZ, Urzędzie Miasta Rybnika i Halo!Rybnik.

fot. ZTZ Rybnik

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane