czwartek, 7 lutego 2019

RYBNIK: powrót kolejki do stacji Stodoły w maju

W Rybniku, na odbudowanym torowisku dawnych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych Paproć - Rybnik Stodoły, trwają właśnie procedury odbiorowe. Wydaje się, że nic nie zakłóci zaplanowanej na 1 maja tego roku inauguracji kursowania pociągów turystycznych do Rud.

Torowisko będzie eksploatowane przez Gminny Ośrodek Turystyki i Promocji w Rudach. O ile pociągi mają od maja obsługiwać stację Rybnik Stodoły, o tyle postoje na stacji Paproć zostaną zlikwidowane. Prace przy odbudowie 700 metrów torowiska zrealizowały Rybnickie Służby Komunalne kosztem około półtora miliona złotych. Rozszerzenie działalności kolejki wąskotorowej z pewnością przysłuży się turystycznie okolicom zbiornika Pniowiec.

Na uwagę zasługuje fakt, że rudzka wąskotorówka to jedna z niewielu tego typu instytucji w Polsce, której kursy uświadczymy nie tylko latem, ale przez cały rok. Co prawda kursy od listopada do kwietnia realizowane są tylko w niedziele, jednak dzięki możliwości wynajmu pociągów dla grup zorganizowanych trasa żyje dużo bardziej, niż inne tego typu atrakcje w naszym kraju. I ja się tam chyba w któryś weekend wybiorę!

mat. Lucyna Tyl / UM Rybnik

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane