czwartek, 21 lutego 2019

RZESZÓW: Przewozy Regionalne mogą jeździć komercyjnie z Przemyśla do Lublina

W ubiegłym tygodniu prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał kolejną zgodę na uruchamianie przez Przewozy Regionalne połączeń komercyjnych. W ramach tej decyzji przewoźnik będzie mógł operować na zasadach wolnorynkowych na trasie Przemyśl Główny - Lublin, trasą przez Przeworsk i Stalową Wolę. Zgoda obowiązywać będzie od 29 września tego roku do 9 grudnia 2023 roku.

Na rzeczonej trasie pociągi będą mogły kursować w piątki i w niedziele, w sile jednej pary w dobie. Co ważne, w przypadku prac torowych pociągi te będą ostatnie w kolejności pod względem priorytetu przejazdu, nie mogąc blokować dotowanych połączeń. W zgodzie wyznaczono dopuszczalne postoje na stacjach: Przemyśl Główny, Przemyśl Zasanie, Radymno, Jarosław, Przeworsk, Leżajsk, Nowa Sarzyna, Rudnik nad Sanem, Nisko,Stalowa Wola, Stalowa Wola Rozwadów, Zaklików, Rzeczyca, Szastarka, Kraśnik, Niedrzwica i Lublin. Połączenie ruszy dopiero po zakończeniu modernizacji trasy Stalowa Wola - Lublin, czyli najwcześniej w grudniu.

Interesujące jest, że z wnioskiem o badanie równowagi ekonomicznej wystąpiło Podkarpacie. UTK nie uznało jednak wniosku, u którego podstaw leżały historyczne kwestie rozliczeń kursów dotowanych, jako założenie stałych wpływów także w chwili obecnej. Nie znalazło to uzasadnienia w ocenie Urzędu. Był to jedyny wniosek w tym zakresie. Podobnych nie złożyło ani PKP Intercity, ani Ministerstwo Infrastruktury. Równowagi ekonomicznej nie chciały także badać władze Mazowsza i Lubelszczyzny.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane