czwartek, 21 lutego 2019

WARSZAWA: przegubowe elektrobusy Solarisa dla MZA

W warszawskim przetargu na dostawę 130 elektrobusów przegubowych dla Miejskich Zakładów Autobusowych wpłynęła tylko jedna oferta. Złożył ją Solaris. Teraz jeszcze tylko kontrola oferty w komisji przetargowej.

MZA zarezerwowały na ten zakup niespełna 432 miliony złotych brutto. Solaris zaoferował dostarczenie przedmiotowego taboru za cenę niespełna 400 milionów złotych brutto. Najistotniejszym parametrem było przystosowanie przegubowych elektryków do szybkiego i częstego ich ładowania z dużą mocą. Inną sprawą jest teraz stworzenie sieci pantografowych ładowarek na pętlach, dzięki którym przegubowe elektrobusy będą mogły obsługiwać miasto. Na razie działa jedna: na pętli Spartańska dla linii 222. Kolejne punkty ładowania powstaną na Konwiktorskiej, Nowodworach, Szczęśliwicach i w Wilanowie. 

Obecny przetarg jest już czwartym warszawskim połowem autobusów elektrycznych. Jednocześnie po raz trzeci zamówienie zdobędzie Solaris. Pierwsze autobusy z tego przetargu mogą trafić do stolicy już na początku przyszłego roku.


fot. Warszawa.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane