wtorek, 12 lutego 2019

WARSZAWA: przetarg na projekt drugiego tor WKD z Podkowy Leśnej do Grodziska

Warszawska Kolej Dojazdowa ruszyła z przetargiem na na dobudowę drugiego toru między Podkową Leśną a końcową stacją w Grodzisku Mazowieckim. Dzięki tej inwestycji zlikwidowane zostanie wąskie gardło na tym odcinku.

Wyłoniona w przetargu firma zobligowana będzie do przygotowania pełnej, kompletnej dokumentacji oraz uzyskania wszystkich potrzebnych zgód. Opcja zakłada jednocześnie zlecenie zwycięzcy prowadzenia nadzoru autorskiego nad realizacją zadania. Zakres przetargu obejmuje około 7 kilometrów trasy WKD, wraz z dwoma stacjami i sześcioma przystankami. Prace nie obejmą stacji Podkowa Leśna Główna, natomiast przebudowany zostanie przystanek Podkowa Leśna Zachodnia, gdzie wspólne perony posłużą pociągom zarówno do i z Grodziska, jak i tym na kierunku Milanówek.

Na oferty WKD czeka do 12 marca. Cena zdecyduje tutaj w 60%, pozostałe elementy punktowane to: termin realizacji zamówienia w zakresie koncepcji programowo-przestrzennej oraz uzyskania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej i doświadczenie zawodowe kluczowego personelu. Na przygotowanie projektu WKD daje zwycięzcy 380 dni. Prace torowe mają zostać zrealizowane w ciągu najbliższych czterech lat.

fot. Warszawska Kolej Dojazdowa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane