środa, 6 marca 2019

BYDGOSZCZ: bilety czasowe czy jednorazowe - konsultacje społeczne

W Bydgoszczy rozpoczęły się właśnie konsultacje społeczne, których przedmiotem jest ewentualne wprowadzenie do taryfy biletów czasowych. Miałyby one zastąpić bilety jednorazowe. Jak zaznaczają w mieście, zmiana taryfy biletów jednoprzejazdowych nie będzie wiązała się z podwyżkami ich cen.

Konsultacje potrwają do końca miesiąca, czyli do 31 marca. W tym czasie, pod adresem www.bydgoszcz.pl/bilety, każdy mieszkaniec miasta i okolicy może wyrazić swoje zdanie w tej materii. Dzisiaj w Bydgoszczy, poza biletami jednorazowymi i tzw. krótkookresowymi, funkcjonuje tylko bilet godzinny. W ramach konsultacji władze miasta chcą poznać przyzwyczajenia transportowe mieszkańców, zadając pytania o czas przejazdu i ilość przesiadek. W ankiecie mieszkańcy mają do wyboru dwie opcje:

  • wprowadzenie biletów czasowych, z czego jeden z biletów czasowych pełnić będzie funkcję biletu jednorazowego (jednoprzejazdowego),
  • wprowadzenie biletów czasowych oraz pozostawienie funkcjonującego biletu jednorazowego (jednoprzejazdowego)
Warto wziąć udział w tych konsultacjach, by wprowadzone zmiany zostały opracowane w sposób możliwie najbardziej odpowiadający pasażerom.

mat. Bydgoszcz PL

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane