wtorek, 19 marca 2019

CZECHY: RegioJet przymierza się na polskie tory

Przedstawiciele czeskiego RegioJeta wskazują Polskę jako niezwykle ważny rynek przewozowy i planują wejście na niego w nieodległej przyszłości. Przewoźnik posiada już niezbędne certyfikaty, dlatego dość łatwo będzie to zrobić, jeśli oczywiście strona polska nie będzie utrudniać wytrasowania połączeń na naszym terenie. Dziś RegioJet jest liderem połączeń komercyjnych na trasie z Ostrawy do Pragi, gdzie wyprzedza Leo Express i Koleje Czeskie.

Według Radima Jančury, szefa RegioJet, realna data wejścia przewoźnika do Polski to grudzień 2020 roku, wraz z wejściem w życie rocznego rozkładu jazdy. Dla polskiego pasażera usługi RegioJet mogłyby być bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę jego standard usług. Przewoźnik oferuje bowiem aż cztery klasy przejazdów. W najwyższej z nich, czyli biznes, pasażerowie dostają do biletu darmową lampkę szampana. Co więcej, w pociągach znajdziemy strefę zabaw dla dzieci, doskonałą ofertę restauracyjną czy wagony multimedialne. Według wyliczeń RegioJeta, za bilet z Warszawy do Katowic czy Krakowa pasażerowie płaciliby nie więcej niż kilkanaście euro, czyli o wiele mniej niż w składach PKP Intercity. Co ciekawe, wszystkie uruchamiane przez przewoźnika są rentowne i przynoszą zyski.

Miejmy nadzieję, że do wejścia nowego przewoźnika kolejowego do Polski dojdzie w miarę szybko. Nic tak nie działa na korzyść pasażera i transportu kolejowego w ogóle, jak zdrowa konkurencja i rosnący w związku z tym komfort usług.

fot. Aktuality.sk

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane