sobota, 2 marca 2019

GORZÓW WIELKOPOLSKI: przetarg na centrum przesiadkowe przy dworcu

Gorzów Wielkopolski przystępuje do kolejnego etapu modernizacji systemu miejskiego transportu, w tym sieci tramwajowej. Ogłoszony został przed kilkoma dniami przetarg na wykonanie projektu nowoczesnego, zintegrowanego węzła komunikacyjnego przed dworcem kolejowym w centrum miasta. Inwestycja zakłada stworzenie spójnego obiektu dla miejskich autobusów oraz krańcówki tramwajowej, a także przebudowę ulicy Dworcowej wraz z torowiskiem.

Przetarg dotyczy na razie dokumentacji projektowej dla całego zadania, a także pozyskania niezbędnych zgód dla realizacji inwestycji. W ramach prac wyremontowana ma zostać ulica Dworcowa od Sikorskiego do Składowej, zlikwidowana ma być pętla tramwajowa, w której miejscu pojawi się dwutorowa końcówka dla tramwajów dwukierunkowych, wyposażona w centralny peron wyspowy i zadaszenie w formie "kolejowej" wiaty, stylizowanej na dawny obiekt tego typu z peronu gorzowskiego dworca. Na ulicy Dworcowej mają zostać zachowane także charakterystyczne latarnie-pająki.

Oferty wykonawcy mogą składać do 26 marca. 60% punktacji przyznawane będzie za cenę oferty, zaś pozostałe 40% za doświadczenie projektanta branży drogowej i trakcyjnej. Miasto przewiduje, że gotowa dokumentacja ma zostać przygotowana w ciągu 8 miesięcy. Prace przy tej inwestycji zaplanowano na lata 2020-2021.

fot. UM Gorzów Wielkopolski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane