środa, 27 marca 2019

HISZPANIA: Solarisy jadą na Gran Canarię

Na hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie trafią polskie autobusy. Solaris podpisał bowiem umowę z Guaguas Municipales, obejmującą dostawę 17 autobusów serii Urbino 12 o łącznej wartości niemal 4 milionów euro. Autobusy w komplecie mają zameldować się w Las Palmas do końca maja.

Ze względu na ukształtowanie terenu każdy z nich wyposażony będzie automatyczną przekładnią z aktywnym kickdownem. Rozwiązanie to pozwoli utrzymywać optymalne obroty silnika i dynamikę jazdy zależnie od warunków jazdy. Autobusy wyposażone będą także w zaawansowany system monitoringu wnętrza, w tym także zewnętrzne kamery wspomagające kierowcę w czasie pracy (kamery boczne, kamerę z przodu i kamerę cofania). Pojazdy będą klimatyzowane i wyposażone w kurtyny powietrzne w drzwiach, będą też posiadać dodatkową izolacja nadwozia przeciw wysokim temperaturom. Dla podróżnych udostępnione będą gniazda ładowania USB.

Do tej pory na Wyspy Kanaryjskie trafiło dziewięć przegubowych Urbino 18 z Bolechowa. Współpraca między polskim producentem a Guaguas Municipales trwa od 2016 roku.

fot. SW11simon (Flickr)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane