środa, 13 marca 2019

KRAKÓW: III etap przebudowy trasy bronowickiej

Od soboty, 16 marca, rozpocznie się realizacja III etapu przebudowy ciągu drogowo-tramwajowego z centrum do Bronowic. Podczas tego etapu wyłączone zostanie skrzyżowanie Kazimierza Wielkiego i Smoluchowskiego przy Uniwersytecie Pedagogicznym, a także fragmentu Królewskiej między Pomorską a Alejami Trzech Wieszczów. W związku z tym nastąpi zmiana tras przejazdu autobusów zastępczych i linii 102.

Zmiany są następujące:

  • LINIA 102 kursować będzie przez Biprostal i Lea do Piastowskiej, gdzie wróci na swoją trasę; obsługa przystanku Biprostal w obu kierunkach prowadzona będzie na stanowiskach wspólnych z liniami 144 i 194,
  • LINIE 704 i 713, w kierunku Bronowic, zostaną skierowane trasą przez Dunajewskiego i Krowoderską do alei Słowackiego, po czym skierują się do Kazimierza Wielkiego; następnie autobusy w obu kierunkach kursować będą aleją Kijowską i Lea, a dalej trasa nie zmieni się,
  • LINIA NOCNA 664 kursować będzie analogicznie, jak linie 704 i 713, z pominięciem Teatru Bagatela w kierunku centrum (przesiadki na Starym Kleparzu).

Na czas prac nieczynny będzie przystanek Uniwersytet Pedagogiczny w obu kierunkach (obsługa rejonu przez przystanek dodatkowy Warmijska), a także przystanki Batorego i Plac Inwalidów w kierunku Bronowic. Na przystanku Stary Kleparz autobusy linii 704 i 713 zatrzymywać się będą na początku przystanku, przed skrętem w Krowoderską. Dodatkowo, na Krowoderskiej, uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek Słowiańska, w kierunku Bronowic.

mat. Zarząd Transportu Publicznego

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane