sobota, 9 marca 2019

KRZESZOWICE: marcowa korekta kolejowego rozkładu jazdy

Jutro wchodzi w życie marcowa korekta rozkładu jazdy na kolei w całej Polsce. Zmiany obowiązywać będą do 8 czerwca. Z punktu widzenia południowej części naszego kraju, magistrala E30 zasługuje na szczególną uwagę.

Ze względu na uruchomienie ruchu dwutorowego na odcinku Krzeszowice - Kraków Mydlniki, pociągi pasażerskie nieco przyspieszą. Co prawda będzie to na razie ledwie kilka minut zysku, ale zawsze coś. Układ połączeń zasadniczo nie ulegnie zmianom. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że w dniach 14-17 marca (od czwartku do niedzieli), na odcinku Zabierzów - Trzebinia obowiązywać będzie całkowita przerwa w ruchu pociągów. W tych dniach wszystkie połączenia realizowane będą niewygodną zastępczą komunikacją autobusową. O podróży z wózkiem, rowerem czy wózkiem inwalidzkim można więc zapomnieć. Autobusy komunikacji zastępczej będą także obsługiwać niektóre połączenia przez cały czas obowiązywania korekty. Będą to:

  • 3:35 do Krakowa (pon-sb),
  • 9:18 do Krakowa (codz.),
  • 12:52 do Chałupek (codz.)
  • 17:18 do Krakowa (pon-pt)
Pociągi Regio, jak już będą kursować, pokonają trasę z Krzeszowic do Krakowa w jakieś 35-36 minut.

Trochę jest też nowości w kwestii połączeń dalekobieżnych. Pociąg IC Przemyślanin na trasie Przemyśl - Świnoujście będzie kursował przez Krzeszowice w obu kierunkach, oczywiście w dniach 14-17 marca w formie ZKA. W okresie od 26 kwietnia do 6 maja kursować będzie dodatkowo pociąg TLK Korsarz w relacji Kraków Główny - Kołobrzeg. 22 marca na trasę przez Krzeszowice wjedzie także Leo Express. Wówczas, o 22:26, na stację wjedzie pociąg z Pragi, który będzie kursować w piątki i niedziele do 7 czerwca. Odjazdy do Pragi odbywać się będą o 4:58 w poniedziałki i soboty, od 23 marca do 8 czerwca. 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane