niedziela, 17 marca 2019

ŚLĄSKIE: wielki sukces akcji Kolej na Ferie

Uruchomiona w okresie od 9 do 24 lutego, czyli na czas ferii w województwie śląskim, specjalna oferta Kolei Śląskich i władz województwa pod hasłem "Kolej na Ferie", okazała się wielkim sukcesem. W ramach oferty umożliwiającej podróż dzieciom tylko na podstawie legitymacji lub dokumentu potwierdzającego wiek, z pociągów Kolei Śląskich skorzystało 152 tysiące pasażerów.

Pasażerowie chętnie korzystali z połączeń typowo turystycznych. Tylko na trasie z Katowic do Zakopanego pociąg Ornak przewiózł w sumie 4,5 tysiąca turystów. Zainteresowaniem cieszyły się pociągi do Wisły i Żywca, a także tradycyjnie najpopularniejsza linia S1 z Gliwic do Częstochowy. Z oferty specjalnej wyłączony został jedynie odcinek transgraniczny Chałupki - Bohumin.

To niezwykle ważne, że akcja okazała się sukcesem. Pokazuje to, że atrakcyjny transport ekologiczny w regionie może stanowić nie tylko metodę walki z zanieczyszczeniem powietrza, ale też poruszać społeczeństwo, stymulując je do wyjazdów i spędzania wolnego czasu aktywnie.

fot. Koleje Śląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane