sobota, 16 marca 2019

WARSZAWA: autobusowy dodatek na okoliczność budowy metra na Bródnie

Od miesiąca na warszawskim Bródnie trwają prace przy budowie kolejnego odcinka II linii metra. Szybko okazało się, że monitoring sytuacji przy zmienionej organizacji ruchu ma ogromny sens. Już w poniedziałek, 18 marca, wprowadzona zostanie pierwsza korekta komunikacyjna. Będzie ona wynikać z zaobserwowanego natężenia ruchu pasażerskiego na trasie przez Świętego Wincentego.

ZTM uruchomi w poniedziałek linię autobusową 327, która kursować będzie na trasie CH Targówek - Głębocka - Świętego Wincentego - Rondo Żaba. Linia będzie miała za zadanie ułatwić dojazd do tramwajów na rondzie Żaba pasażerom z rejonu Malborskiej i Świętego Wincentego. Rozkład zakłada kursy co kwadrans w dni powszednie, w godzinach od 6:00 do 9:30 oraz od 14:00 do 20:00. Linia zdecydowanie ułatwi dojazd ze wschodniej części Bródna do centrum miasta.

Warto przypomnieć, że na czas budowy metra uruchomiona została linia tramwajowa 41 z Żerania Wschodniego na Służewiec, która w dni powszednie znacznie poprawia dojazd do centrum Warszawy, kursując co 8-12 minut.

fot. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane