poniedziałek, 18 marca 2019

WARSZAWA: inwestycje na sieci tramwajowej - najważniejszy będzie remont na Grochowskiej

Intensywne użytkowanie mocno obciążonej sieci tramwajowej, jaką niewątpliwie jest system w Warszawie, wymaga regularnych prac związanych z ingerencją w infrastrukturę. Wśród kilkunastu zadań inwestycyjnych, zaplanowanych na ten rok, najważniejszym, i jednocześnie najpoważniejszym wyzwaniem będzie przeprowadzenie modernizacji trasy w ciągu ulicy Grochowskiej, między aleją Zieleniecką a rondem Wiatraczna. Prace ruszą pod koniec kwietnia, i z pewnością spowodują niemałe zamieszanie transportowe nie tylko na Pradze, ale i w całej Warszawie.

Modernizacja ciągu sprowadzi się do wymiany torowiska, budowy nowych peronów tramwajowych w 12 lokalizacjach oraz instalacji elementów informacji pasażerskiej, w tym systemu dynamicznej informacji. Według założeń Tramwajów Warszawskich do końca roku szkolnego możliwy będzie dojazd do Ratusza na Pradze od strony alei Zielenieckiej. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu rozjazdu nakładkowego, zamontowanego między Terespolską a Podskarbińską. Trasę obsłużą wówczas tramwaje dwukierunkowe. Po tym czasie ruch tramwajowy na Grochowskiej zostanie wstrzymany mniej więcej do połowy września.

Poza tą inwestycją Tramwaje Warszawskie zaplanowały prace m.in. w zajezdni Mokotów, na placu Bankowym, na pętli Młociny czy moście Śląsko-Dąbrowskim. Prace konserwacyjne prowadzone będą też na Woronicza, Obozowej czy Młynarskiej. Wszystkie one będą wiązać się z krótkotrwałym wstrzymaniem ruchu tramwajowego, najczęściej w weekendy.

fot. Szemrany (CC BY SA 2.5)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane