czwartek, 7 marca 2019

WROCŁAW: testowy pociąg dojechał do Lubina

Chociaż do startu połączeń pasażerskich na linii 289 pozostało jeszcze nieco czasu, już w miniony piątek wieczorem pierwszy pociąg testowy Kolei Dolnośląskich pokonał trasę z Legnicy do Lubina. Tego dnia bowiem nastąpiło oficjalne otwarcie zmodernizowanej linii kolejowej.

Na razie na linii obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h, zaś pociąg próbny dolnośląskiego przewoźnika przejechał tę trasę dużo wolniej - ledwie z prędkością 40 km/h. Maszyniści KD nie mają jeszcze zapoznanego szlaku, stąd ograniczenie. Regularne przewozy pasażerskie będą kursować na trasie Wrocław - Legnica - Lubin od czerwcowej korekty rozkładu jazdy. Na ten moment trwają jeszcze prace wykończeniowe. Na przykład w Lubinie wykańczane są krawędzi peronowe.

Od czerwca na odcinku Lubin - Legnica pojedzie 12 par pociągów Kolei Dolnośląskich. Dziesięć z nich docierać będzie do samego Wrocławia. Według deklaracji PKP PLK finalnie pociągi będą mogły poruszać się na wyremontowanej linii z prędkością do 120 km/h. Prace między Lubinem a Legnicą prowadzone są od lata 2017 roku, a ich koszt to blisko 200 milionów złotych.

fot. Koleje Dolnośląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane