czwartek, 28 marca 2019

WROCŁAW: we wrześniu wrócą pociągi na trasę Dzierżoniów - Bielawa

Do przejęcia linii kolejowej 341 z Bielawy do Dzierżoniowa doszło końcem minionego roku. Trzy miesiące wystarczyły władzom Dolnego Śląska, by przeprowadzić przetarg na jej rewitalizację, z sukcesem go rozstrzygnąć i ostatecznie w piątek, 22 marca, podpisać umowę z wykonawcami, Modernizacja tego 6-kilometrowego odcinka podzielona jest na dwa zadania.

Pierwsze obejmuje budowę sygnalizacji samoczynnej na czterech przejazdach kolejowych. Za około 2,5 miliona złotych zrealizuje je Protel z Wrocławia. Drugie zadanie obejmuje modernizację torowiska i dwóch stacji (Bielawa Wschód i Bielawa Zachód) oraz budowę nowego przystanku Bielawa Centralna. Najkorzystniejszą ofertę złożyła tutaj firma Infrakol Jawor, wycenioną na 9 milionów złotych. Co ciekawe, wszystkie prace mają zostać przeprowadzone do końca sierpnia, zatem powrót pociągów do Bielawy jest realny już we wrześniu.

Inwestorem i administratorem linii jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Aż dziw bierze, że podczas gdy w jednej części województwa odmawia się pasażerom korzystania z pociągów przy nowych peronach, w innych tak prędko przystępuje się do modernizacji kolejnej linii. Dolny Śląsk zadziwia, nie zawsze pozytywnie...

fot. UMWD

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane