poniedziałek, 8 kwietnia 2019

BRUKSELA: Komisja Europejska zatwierdziła finansowanie projektów transportowych

Komisja Europejska zatwierdziła w ubiegłym tygodniu kolejne dofinansowania dla projektów transportowych w dziesięciu państwach wspólnoty. Polsce przypadło dziewięć inwestycji, które dostaną wkład unijny w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Dostanie się na nowe drogi, ale najważniejsze są inwestycje w transport zbiorowy.

W sumie na polskie inwestycje zarezerwowano 842,6 miliona euro. Drogowo wsparcie otrzymają: autostrada A2, obwodnica Olsztyna, drogi S3 i S7. Najważniejsze jest jednak dofinansowanie projektu budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, z wykorzystaniem linii kolejowych 406, 273 i 351. Na ten cel Unia wyłoży 126 milionów euro dofinansowania. Dzięki tej inwestycji SKM dotrze do Stargardu, Polic i Gryfina, dając blisko 700 tysiącom mieszkańców dostęp do sieci szybkiej kolei miejskiej.

Poza tym KE przyznała 39 milionów euro dofinansowania na zakup 16 elektrycznych składów dla aglomeracji warszawskiej, a 58 milionów euro dostanie PKP Intercity, które przewoźnik przeznaczy na modernizację 152 wagonów i zakup 20 elektrowozów do obsługi tras krajowych.

fot. TVP Szczecin

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane