wtorek, 9 kwietnia 2019

BYDGOSZCZ: tramwajowy wentyl na Kazimierza Wielkiego

Bydgoski Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planuje w tym roku rozpoczęcie procedury przetargowej w sprawie budowy nowej, choć krótkiej, trasy tramwajowej. Miałaby ona przebiegać w ciągu ulicy Kazimierza Wielkiego i przez most Kazimierza Wielkiego, łącząc torowisko na Fordońskiej z trasą wzdłuż Toruńskiej, prowadzącej do zajezdni i do Łęgnowa.

Trasa tramwajowa w założeniu ma być zlokalizowana po wschodniej stronie drogi. W związku z tym, w miejscu istniejącego mostu nad Brdą, mają powstać dwa nowe, odrębne obiekty: tramwajowy i drogowy. W pakiecie ma zostać przeprowadzona przebudowa torowiska tramwajowe wzdłuż Perłowej, na odcinku od Wojska Polskiego do Toruńskiej, razem z węzłem rozjazdów Perłowa-Toruńska. Procedura przetargowa ma ruszyć w październiku - przynajmniej tak głosi wstępne ogłoszenie o planowanej inwestycji. Wiadomo także, że podczas prowadzenia inwestycji utrzymany ma zostać ruch tramwajowy na istniejących ciągach.

Nowy odcinek torowiska będzie pełnić przede wszystkim rolę wentyla bezpieczeństwa w dojeździe tramwajów do południowych dzielnic. Pozwoli także zdywersyfikować obsługę tramwajową miasta i uruchomić pewnie jakąś nową linię. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko linii tramwajowej na Błonie...

fot. Metropolia Bydgoszcz (mat. ilustracyjny)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane