niedziela, 28 kwietnia 2019

KATOWICE: przetarg na przedłużenie "piętnastki" w Sosnowcu

Po ponad 40 latach od deklaracji rozbudowy linii tramwajowej na Zagórzu w Sosnowcu, Tramwaje Śląskie tuż przed świętami ogłosiły przetarg na budowę blisko 4-kilometrowego odcinka wgłąb dzielnicy. Dziś tramwaje linii 15 nie stanowią alternatywy dla komunikacji autobusowej i na odcinku od centrum Sosnowca do pętli Zagórze raczej jeżdżą puste.

Nowa trasa ma biec od istniejącej pętli poprzez dwupoziomowe skrzyżowanie z ulicą Braci Mieroszewskich, potem przetnie aleję Wolności i ulicę ks. Blachnickiego, skąd pobiegnie wzdłuż Białostockiej do skrętu w prawo, równolegle do alei Paderewskiego. Linia zakończy się przy rondzie Jana Pawła II na Pekinie, na końcu ulicy Rydza-Śmigłego. Tym samym tramwaje objadą całe Zagórze i zapewnią także wewnętrzną komunikację w dzielnicy. Poza przebudową i rozbudową układu torowego i infrastruktury przystankowej inwestycja obejmuje także rozbudowę układu drogowego fragmentu ulicy Braci Mieroszewskich. Pętla tramwajowa ma znaleźć się na środku ronda, zaś przystanki końcowo-początkowe na pasie rozdzielającym jezdnie w ulicy Rydza-Śmigłego.

Na oferty Tramwaje Śląskie czekają do 20 maja. Prace mają być zrealizowane w ciągu 27 miesięcy od podpisania umowy. To pierwsza taka budowa w Zagłębiu Dąbrowskim od wielu lat.

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane