sobota, 20 kwietnia 2019

KRAKÓW: rozpoczęcie prac w rejonie Placu Inwalidów

Modernizacja trasy tramwajowej do Bronowic, połączona z kompleksową modernizacją ulic i Placu Inwalidów, wejdzie niebawem w kolejny, bardzo nieprzyjemny etap. 29 kwietnia rozpocznie się realizacja remontu skrzyżowania Karmelickiej i Królewskiej z Alejami Trzech Wieszczów. Aleje zostaną zwężone, a cały ruch przeniesiony na jedną jezdnię.

Przez około 3 miesiące wyłączona zostanie jezdnia w kierunku Nowego Kleparza, na odcinku od Kochanowskiego do Lenartowicza. W tym czasie cały ruch w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią po drugiej stronie. Do dyspozycji kierowców będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Buspas w stronę Czarnowiejskiej będzie działał normalnie, natomiast ten w kierunku Nowego Kleparza niestety zostanie wchłonięty w pas ogólny. W zamian za to dodatkowe buspasy, które mają za zadanie nieco przyspieszyć poruszanie się autobusów na ciągu ATW, wyznaczone zostaną na jezdni w kierunku Nowego Kleparza na moście Dębnickim i wiadukcie na alei 29 Listopada.

Prace na drugiej stronie prowadzone będą po zakończeniu pierwszego etapu. W związku z tym wszystkim przez najbliższe kilka miesięcy podróżowanie zarówno samochodem, jak i autobusami w tej części miasta może być niezwykle uciążliwe.

mat. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane