niedziela, 7 kwietnia 2019

ŁÓDŹ: Flirty 3 zostaną wydłużone

Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ciągle przybywa pasażerów. W składach jest tłoczno, a zakupione jakiś czas termu 2-członowe Flirty muszą kursować w parach. Powoduje to ograniczenie liczby dostępnych składów i niejako blokuje możliwość rozwoju połączeń. To się niebawem zmieni, ponieważ przewoźnik podpisał ze Stadlerem umowę na rozbudowę dziesięciu Flirtów o dodatkowy, środkowy człon. Uwolni to część składów i pozwoli lepiej rozdysponować tabor. A i pasażerów zmieści się więcej.

Zadanie realizowane będzie w ramach projektu „Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap III”. Dodatkowy, środkowy człon wydłuży pociągi o 16 metrów. Dzięki temu w każdym rozbudowanym składzie do dyspozycji pasażerów oddanych zostanie o 66 miejsc siedzących więcej, nie mówiąc już o dodatkowej przestrzeni do stania. Dodatkowe człony będą w pełni zintegrowane z resztą pociągu, zatem będzie tam klimatyzacja i wszystkie inne elementy wyposażenia, znane z Flirtów.

Cała inwestycja warta jest blisko 68,5 miliona złotych. Jest ona możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wsparcie z RPO to niemal 47,5 miliona złotych. W ramach podpisanej umowy Stadler będzie także zajmował się utrzymaniem pociągów do 2029 roku, na terenie stacji technicznej ŁKA. Pierwszy Flirt zostanie przekazany do rozbudowy w przyszłym roku. Ma on być gotowy w II kwartale 2021 roku, zaś wszystkie pozostałe - w roku 2022. ŁKA będzie przekazywać do Siedlec po jednym składzie, aby nie narobić sobie problemów z obsługą połączeń.

mat. Stadler Polska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane