piątek, 26 kwietnia 2019

WARSZAWA: rusza remont torowiska na Grochowskiej

Tuż przed majówką rozpocznie się największy tegoroczny remont tramwajowy w Warszawie. Modernizacja torowiska na Grochowskiej potrwa do jesieni, a pierwsze prace zaplanowano już na 27 kwietnia. Tego dnia przestaną kursować tramwaje między rondem Wiatraczna a aleją Zieleniecką.

Na trasy zmienione skierowane zostaną linie tramwajowe 3, 6, 22 i 26. Za przystankiem Terespolska zabudowany zostanie rozjazd nakładkowy, dzięki któremu już w niedzielę, 28 kwietnia, odcinek od alei Zielenieckiej do Terespolskiej obsługiwać będzie linia 3, obsadzona tramwajami dwukierunkowymi. Pozostałe linie kursować będą trasami zmienionymi:

  • LINIA 3 w relacji Annopol - Praga Południe Ratusz (od 28 kwietnia),
  • LINIA 6 do Wiatracznej przez aleję Waszyngtona,
  • LINIA 22 skrócona do pętli Aleja Zieleniecka,
  • LINIA 26 do Gocławka przez aleję Waszyngtona.
W zastępstwie za tramwaje, w relacji Wiatraczna - Metro Stadion Narodowy, kursować będzie zastępcza linia autobusowa Z-6, która wraz z linią 125 zapewni na Grochowskiej takt około 6 minut w szczycie. I tak do 23 czerwca, gdy nastąpi całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego na Grochowskiej. Do połowy września powstaną nowe tory, perony przystankowe i system informacji pasażerskiej. Co więcej, torowisko zostanie wyłożone trawą z rolki, dzięki czemu długość tzw. zielonych torowisk w Warszawie zwiększy się do ponad 25 kilometrów.

fot. TVN Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane