wtorek, 30 kwietnia 2019

WARSZAWA: startuje kolejny sezon Warszawskich Linii Turystycznych

Już jutro rozpoczyna się kolejny sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Do września w weekendy mieszkańcy i turyści odwiedzający stolicę będą mogli korzystać z przejazdów na tradycyjnych trasach turystycznych. Nowością jest włączenie w przedsięwzięcie Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej. 

Statek "Zefir" będzie pływać do Serocka od 1 maja do 15 września. Przez cały ten czas rejsy odbywać się będą w soboty, niedziele i święta, a dodatkowo także 2 maja i 21 czerwca. W lipcu i sierpniu rejsy zaplanowano dodatkowo na piątki. Rejsy rozpoczynać się będą o 9. rano na przystanku przy Bulwarze Karskiego, lub o 9:30 z przystanku przy Cementowni, na Kanale Żerańskim, gdyby w centrum Wisła była zbyt płytka. Rejs do Serocka potrwa około 3,5 godziny, zaś rejs powrotny będzie następował około 14:30. Normalny bilet kosztuje 36 złotych, ulgowy zaś 18. Można je kupić w POP na Dworcu Wileńskim, oraz internetowo na stronie www.bilety24.pl.

Dla żądnych innego rodzaju przygód polecam Piaseczyńską Kolejkę Wąskotorową. W sobotnie popołudnia będzie można odbyć podróż na trasie Piaseczno - Zalesie Dolne - Głosków - Runów - Złotokłos. Czas przejazdu wraz z piknikiem w Runowie, to około 4 godziny (w obie strony). Do stacji PKW będzie można dojechać z centrum Warszawy specjalną linią autobusową 51, obsadzoną taborem zabytkowym. Bilet na przejazd łączony kosztuje 35 złotych, zaś na samą kolejkę 30 złotych. Posiadacze Karty Warszawiaka lub Karty Dużej Rodziny zapłacą odpowiednio o pięć złotych mniej. Bilety są do nabycia na stronie www.kolejka-piaseczno.pl.

fot. Kolejka Piaseczno

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane