piątek, 24 maja 2019

DOLNY ŚLĄSK: Koleje Dolnośląskie podnoszą opłaty związane z wydawaniem biletów w pociągach

Od 1 czerwca w Kolejach Dolnośląskich wzrosną opłaty dodatkowe, związane z nabywaniem biletów na pokładzie pociągów przewoźnika. Ma to zapewne na celu zachęcenie podróżnych do kupowania biletów w kanale tradycyjnym lub poprzez platformy internetowe, głównie chodzi o system eKD.

Osiem zamiast pięciu złotych obsługa pociągu pobierać będzie od pasażerów, którzy zdecydują się na zakup biletu w pociągu w sytuacji, gdy na danej stacji czy przystanku czynna będzie kasa biletowa. Co więcej, jeżeli pasażer nie zgłosi się do obsługi pociągu niezwłocznie po wejściu na pokład, nałożona będzie na niego dodatkowa opłata w wysokości 60 złotych. Opłata ta będzie także naliczana pasażerowi nie posiadającemu dokumentów potwierdzających uprawnienia do przejazdów ulogwych i bezpłatnych. Opłata dodatkowa za naruszenie przepisów o przewozie rzeczy i zwierząt także wzrośnie, z 15 do 20 złotych.

Spółka przypomina jednocześnie, że bilety można nabywać przez internet, m.in. za pośrednictwem eKD czy na platformie Koleo, zaś w pociągach Impuls 45WE funkcjonują automaty biletowe, umożliwiające zapłatę za bilety kartą płatniczą.

fot. Koleje Dolnośląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane