czwartek, 9 maja 2019

DOLNY ŚLĄSK: postępują prace przy nowych peronach w Jeleniej Górze

Do końca roku gotowe będą wszystkie nowe przystanki kolejowe, jakie w Jeleniej Górze buduje PKP PLK. Tuż przed majówką oddany został do użytku drugi peron przystanku Jelenia Góra Sobieszów, którego pierwsza część działała już od listopada. Intensywne prace trwają też na peronach przystanku Jelenia Góra Cieplice, gdzie kończy się budowa nowego peronu, przesuniętego bliżej przejazdu na Lubańskiej. Ma on zacząć działać w ciągu kilku miesięcy.

Kolejną sprawą jest budowa dwóch całkiem nowych przystanków: Zabobrze i Przemysłowa. Na tym pierwszym powstały już konstrukcje nowych peronów wraz z nawierzchniami, wymieniono także torowisko i zamontowano nowe rozjazdy. Z kolei na przystanku Przemysłowa gotowy jest już nowy peron, brakuje jeszcze tylko elementów uzupełniających, w tym rogatek automatycznych na przejściu przez tory. Zakończenie wszystkich prac, wraz z budową dróg dojazdowych do nowych przystanków, ma się zakończyć w ostatnim kwartale tego roku tak, by w grudniu można było rozpocząć na nich obsługę podróżnych.

Zagęszczenie sieci przystanków kolejowych w Jeleniej Górze ma stanowić podwaliny pod uruchomienie w przyszłości tamtejszej kolei miejskiej.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane