wtorek, 21 maja 2019

KATOWICE: będzie remont na trasie linii 9 w Rudzie Śląskiej

Jazda tramwajem linii z Bytomia do Chorzowa przez Rudę Śląską do przyjemnych nie należy. Stary tabor, krzywe tory i kiepski rozkład - oto powody, dla których linia 9 spędza pasażerom i władzom Rudy Śląskiej sen z powiek. Kiedy w lutym pojawiły się doniesienia, że miasto gotowe jest zrezygnować z tramwajów i zastąpić je autobusami, trochę się zagotowało. Na szczęście linia 9 ma przed sobą przyszłość, a mały szantaż i naciski ze strony urzędu miejskiego opłaciły się.

Przyparte do muru Tramwaje Śląskie, na kontakt z którymi miasto trochę się ostatnio skarżyło, zamierzają przeprowadzić kolejny spory remont na tej trasie. Pierwsze ultimatum zostało Tramwajom Śląskim postawione w 2016 roku, czego efektem była modernizacja torowiska w dzielnicy Nowy Bytom. Teraz podobny zabieg doprowadzi do modernizacji trzech kilometrów torowiska w dzielnicy Godula, a także fragmentu od Huty Pokój w kierunku Chebzia.

Przetarg na modernizację torów w Goduli miał być przeprowadzony już teraz, ale z powodu dodatkowych analiz projektowych najpewniej ogłoszony zostanie w czerwcu. Co więcej, torowisko w Rudzie Śląskie do granicy z Bytomiem stanowi jeden ciąg z torowiskiem linii 9 na terenie Bytomia, dlatego też najpewniej ogłoszony zostanie jeden przetarg na cały fragment. Jest to spowodowane tym, że na czerwiec planowany był także przetarg na remont odcinka na terenie bytomskich Szombierek.

Przyszłość dla linii 9 jakaś jednak jest. Na lepsze czasy musi zaczekać torowisko w dzielnicach Wirek i Bykowina, do granicy ze Świętochłowicami. Tamtejsze szyny także są w bardzo złym stanie, i bez ich remontu również może być problem z utrzymaniem ciągłości całej trasy.

fot. Wiadomości Rudzkie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane