niedziela, 5 maja 2019

KATOWICE: trzy tygodnie bez tramwajów w Świętochłowicach

Modernizacja torowiska tramwajowego na Bytomskiej w świętochłowickich Piaśnikach trwała do tej pory przy utrzymaniu ruchu tramwajów po jednym torze. Przed nami jednak ostatnia faza tego przedsięwzięcia, która nie jest możliwa do przeprowadzenia przy kursujących tramwajach. Z tego powodu od jutra, 6 maja, przez trzy tygodnie ruch tramwajów między przystankami Łagiewniki Targowisko a parkiem Mijanka w Świętochłowicach będzie wyłączony.

W związku z tym etapem wprowadzone zostaną istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej w Świętochłowicach. Zmiany są następujące:


  • LINIE 17, 40 i 46 będą zawieszone,
  • LINIA 7 zostanie skierowana do przystanku Chorzów Ratusz, trasą linii 20 i 40,
  • LINIE 9, 11 i 19 będą kursować według nieco zmodyfikowanych rozkładów,
  • uruchomiona będzie zastępcza, tramwajowa LINIA 47, na trasie Bytom Szkoła Medyczna - Łagiewniki Targowisko - Chebzie Pętla, kursująca z częstotliwością 15 minut w dni powszednie i 30 w dni wolne, w zastępstwie za linie 7, 17 i 46 na terenie Bytomia i Świętochłowic,
  • uruchomiona zostanie zastępcza, autobusowa LINIA T-7, na trasie Łagiewniki Targowisko - Mijanka - Chorzów Batory Zajezdnia, kursująca codziennie co 15 minut przez cały dzień.

mat. ZTM

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane