piątek, 17 maja 2019

KRAKÓW: coraz większe utrudnienia w rejonie Krakowskiej...

Kompleksowy remont ulicy Krakowskiej na Kazimierzu trwa od końca marca. Pasażerowie zdążyli już przywyknąć do tego, że tramwaje nie kursują przez Plac Wolnica, a kolejne utrudnienia i ograniczenia są tylko kwestią czasu. A dokładnie godzin, bo kolejna faza remontu rozpoczyna się... jutro.

Od 18 maja (sobota), na potrzeby remontu zostanie zamknięta jedna z jedni ulicy Dietla. Będzie do północna nitka po stronie ulicy Stradomskiej, a cały ruch w obu kierunkach prowadzony będzie po drugiej jezdni. I tak będzie do jesieni. Większe utrudnienia czekają pasażerów w wakacje, ponieważ ZDMK zaplanował w tym czasie prowadzenie etapu wymagającego przerwy w ruchu tramwajów po Dietla. Od 22 czerwca do końca sierpnia tramwaje nie będą kursować ulicą Dietla, a zatem wszystkie relacje na węźle Stradom będą nieczynne. Wywoła to istny armagedon tramwajowy, ale o tym więcej dopiero za kilka tygodniu, gdy urzędnicy przygotują koncepcję zmian w układzie linii na tę okoliczność.

1 września uruchomiona zostanie relacja tramwajowa Dietla - Stradomska, czyli od strony Ronda Grunwaldzkiego w kierunku Wawelu. Pozostałe relacje pozostaną nieczynne. W tym czasie także prace drogowe przeniosą się na południową jezdnię ulicy Dietla, a ruch prowadzony będzie po tej wyremontowanej latem. Od października tramwaje wrócą na Dietla w relacji na wprost. Przejezdność tramwajowa na Krakowskiej uzyskana zostanie pod koniec listopada, a cała inwestycja zakończy się 22 stycznia przyszłego roku.

fot. Magiczny Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane