piątek, 3 maja 2019

KRAKÓW: wiadukt na Rydla przejezdny już w maju

W drugiej połowie maja kierowcom udostępniony ma zostać przejazd pod torami kolejowymi w ciągu ulicy Rydla w Krakowie. Od kilkunastu miesięcy ta ważna trasa była nieprzejezdna dla samochodów, ponieważ w miejscu dotychczasowego przejazdu kolejowego wykonawca, na zlecenie PKP PLK, w toku modernizacji linii E30 na zachód od Krakowa budował bezkolizyjną przeprawę.

Wszystko jest już prawie gotowe. W tej chwili powstaje już pas drogowy wraz z chodnikami i instalacja odwadniająca. Na koniec wykonawca zamontuje także bariery, oddzielające ruch pieszych od jezdni, którą poruszać się będą samochody. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie maja. W znaczącym stopniu poprawi do komfort przemieszczania się w tych dzielnicach, które ulica Rydla łączy zwłaszcza, że ruchu nie będą już wstrzymywały zamykające się co chwila rogatki.

Obiekt ma 111 metrów długości i jest wysoki na 4,6 metra. Do dyspozycji kierowców będzie jezdnia o dwóch pasach ruchu, gdzie każdy ma szerokość 3,5 metra. Chodniki zabudowano około 2 metry powyżej poziomu jezdni, co znacznie poprawi bezpieczeństwo poruszania się pieszych. Każdy z nich, po obu stronach mostu, ma 2 metry szerokości.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane