czwartek, 23 maja 2019

ŁÓDŹ: przetarg na remont torowiska w Pabianicach bez odwołań

Podczas gdy w Zgierzu, po fali kradzieży sieci trakcyjnej, zdecydowano o jej usunięciu w całości, w Pabianicach wielka radość. Bez odwołań do KIO udało się sfinalizować procedurę przetargową w sprawie przeprowadzenia modernizacji linii tramwajowej w Ksawerowie i Pabianicach. Wystarczy jeszcze tylko kontrola Urzędu Zamówień Publicznych, by można było podpisać umowę z wykonawcą inwestycji. Dokumenty w tej sprawie przesłane zostały do UZP w poniedziałek, 13 maja.

Prace realizować będzie konsorcjum, na którego czele stoi Progreg Infracity sp. z o.o. Przy dobrych wiatrach prace będą mogły ruszyć jeszcze w tym roku. Za całość prac projektowych i budowlanych konsorcjum ma zainkasować blisko 174 miliony złotych brutto i stało się to możliwe dzięki zwiększeniu dofinansowania ze strony władz województwa łódzkiego. Termin zakończenia prac przypada na 30 września 2021 roku.

Co więcej, władze miasta zamierzają uczestniczyć finansowo w jeszcze jednej dużej inwestycji, a mianowicie w budowie bezkolizyjnego skrzyżowania z torami kolejowymi na DK71, w ciągu ulicy Lutomierskiej. Inwestycję tę GDDKiA zamierzają przeprowadzić w latach 2023-2024, a miasto przeznaczy na ten cel pół miliona złotych, jako wkład w jej realizację. Bez tego wiaduktu może dojść do paraliżu Pabianic, czego powodem będzie spodziewane w najbliższych latach zwiększenie natężenia ruchu pociągów na trasie z Łodzi w kierunku Sieradza.

fot. Dziennik Łódzki

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane