sobota, 11 maja 2019

SOSNOWIEC: PKM przygotowuje się do rozwoju autobusowej komunikacji elektrycznej

Wczoraj minął termin składania ofert w postępowaniu na przygotowanie programu funkcjonalno - użytkowego, na poczet rozszerzenia działalności autobusów elektrycznych w Zagłębiu Dąbrowskim i przygotowania odpowiedniej infrastruktury w tym celu. Wszystko składa się na projekt ''Czyste niebo nad Zagłębiem - zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania''.

Jedynym kryterium wyboru wykonawcy była w tym przypadku cena. Zapewne w przyszłym tygodniu będzie wiadomo nieco więcej w tej kwestii. Odnośnie infrastruktury PKM Sosnowiec zamierza zlecić zabudowanie dwóch ładowarek pantografowych w zajezdni na Zagórzu i jednej na dworzec autobusowy przy Mościckiego. Dodatkowo na terenie zajezdni miałoby się znaleźć osiem ładowarek typu plug-in, a w celu obsługi ładowania autobusów elektrycznych należy także dostosować infrastrukturę elektroenergetyczną w całej zajezdni.

Na koniec projekt przewiduje 14 nowych autobusów elektrycznych do obsługi linii PKM Sosnowiec. Przy tamtejszych realiach mogłyby one z powodzeniem zapewnić stałą obsługę na kilku liniach.

fot. PKM Sosnowiec

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane