poniedziałek, 20 maja 2019

WARSZAWA: metro na Targówek gotowe do odbioru!

Oficjalnie zakończyła się budowa kolejnego odcinka II linii warszawskiego metra, na odcinku od Dworca Wileńskiego do stacji Trocka. Stało się to dzień przed zapisanym w kontrakcie terminem. 10 maja Astaldi przekazało na rzecz Metra Warszawskiego kompletną dokumentację wszystkich elementów nowego odcinka, dzięki czemu możliwe stało się rozpoczęcie procedury odbiorowej. Pociągi mają pojechać do Trockiej w wakacje.

Część odbiorów została przeprowadzona już pod koniec budowy. Chodzi o ekspertyzy wykonywane przez Państwową Inspekcję Sanitarną i Państwową Staż Pożarną. Zawiadomienie o zakończeniu prac zostało złożone również do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, a wnioski o dopuszczenie do użytku trafiły także do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Teraz więc formalnie Metro Warszawskie może przeprowadzić proces przejęcia, kawałek po kawałku, całej inwestycji od wykonawcy, czyli w skrócie przeprowadzić odbiory końcowe.

Budowa odcinka o długości ponad 3 kilometrów, wraz z trzema stacjami (Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka) trwała blisko 38 miesięcy i pochłonęła ponad miliard złotych. Inwestycja była współfinansowana z funduszy unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Niezależnie od odbiorów końcowych, Warszawski Transport Publiczny pracuje nad koncepcją zmian w układzie linii autobusowych w związku z uruchomieniem przedłużenia II linii metra na Targówek. Marcowe propozycje poddawane są właśnie konsultacjom społecznym, które potrwają do 23 czerwca. Wnioski można składać papierowo oraz drogą elektroniczną na adres: konsultacje@ztm.waw.pl.

fot. UM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane