piątek, 10 maja 2019

WARSZAWA: rusza pierwszy przetarg na tramwaje do Wilanowa

Jak obiecali, tak czynią. Warszawa rozpoczęła procedurę przetargową na pierwszy fragment nowej trasy tramwajowej, która połączy Wilanów z Mokotowem, i dalej z Wolą. Przetarg dotyczy budowy torowiska tramwajowego w ulicy Gagarina, między Sułkowicką a Czerniakowską. W przetargu ma zostać wyłoniony wykonawca, który wykona projekt i zrealizuje całą inwestycję. Oczywiście podjęcie procedury nie oznacza jeszcze ogłoszenia przetargu. Na razie dokumenty w tej sprawie trafiły do unijnego Urzędu Publikacji.

Inwestycja pod nazwą „Zaprojektowanie i wykonanie robót związanych z budową kolektora Mokotowskiego Bis oraz budową trasy tramwajowej w ciągu ul. Gagarina w Warszawie” składać się będzie z dwóch części. Pierwsza z nich, dotycząca inwestycji w infrastrukturę wodociągową, nadzorowana będzie przez Miejskie Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Druga, czyli faktyczna budowa torowiska, to już kwestia Tramwajów Warszawskich. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana w 34 miesiące.

Nowe, zielone torowisko, ma mieć ponad kilometr długości. Będzie biegło od Sułkowickiej (rejon zespołu przystanków Spacerowa) do zespołu przystankowego Sielce (Czerniakowska). Przy Czerniakowskiej zresztą powstanie zespół zwrotnic, umożliwiający zmianę kierunku jazdy tramwajom dwukierunkowym. Ewentualne korzystanie z tramwajów na tym odcinku wymaga wpierw realizacji kolejnego odcinka, zapewniającego połączenie przynajmniej z torowiskiem na Puławskiej.

mat. Gazeta Wyborcza

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane