niedziela, 16 czerwca 2019

BERLIN: Stadler Kiss dla DB Regio

Kolejne piętrowe jednostki Stadler Kiss wyjadą na europejskie tory. W przetargu na 18 tego typu EZT-ów dla DB Regio zwyciężył właśnie Stadler, a nowe jednostki na trasach w północnych Niemczech zaczną kursować za trzy lata.

Wszystkie osiemnaście jednostek to koszt 220 milionów euro. Każdy z pociągów będzie się składał z czterech członów, mając długość 106 metrów. Jednorazowo zabiorą na pokład do 880 pasażerów, z czego 405 na miejscach siedzących. 38 miejsc znajdzie się w przedziale klasy 1. Pociągi będą klimatyzowane, wyposażone w internet i pełen system informacji pasażerskiej. Na dolnym pokładzie do dyspozycji cyklistów oddanych będzie aż 36 miejsc dla rowerów. Będą też miejsca dla wózków dziecięcych i inwalidzkich, w tym także przystosowana toaleta. Maksymalna prędkość pociągów to 160 km/h, co więcej będą one mogły kursować w trakcji potrójnej.

Składy kursować będą w regionie Szlezwik - Holsztyn. Dostawy zaplanowano na lato 2022 roku tak, by po przeprowadzeniu testów i certyfikacji możliwe było wprowadzenie ich do ruchu najdalej w grudniu. Pociągi będą budowane w fabryce Stadlera w dzielnicy Berlina, Pankow. To kolejne tego typu pojazdy w Europie. Do tej pory zakupili je: ODEG Berlin, WestfalenBahn Hanower, Koleje Słoweńskie i Węgierskie.

mat. Stadler Rail

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane