poniedziałek, 24 czerwca 2019

CHRZANÓW: ZKKM uruchamia wakacyjne linie autobusowe nad Chechło!

W najbliższy poniedziałek, 1 lipca, nastąpi w powiecie chrzanowskim historyczne wydarzenie, jakim będzie uruchomienie sezonowych linii wakacyjnych. Ma to związek z modernizacją terenów nad zalewem i budową nowego parkingu, wraz z pętlą autobusową Trzebinia Chechło. Autobusy linii W1 i W2 połączą wspomnianą lokalizację z Chrzanowem i Trzebinią. ZKKM uruchomi je wskutek decyzji burmistrzów Chrzanowa i Trzebini.

LINIA W1 kursować będzie z przystanku Chrzanów Kąty II przez Śródmieście, Dworzec ZKKM, Osiedle Młodości i Kościelec do pętli Trzebinia Chechło trzy razy dziennie: o 9:30, 10:30 i 11:30. Z powrotem pojedzie z Chechła przez Szpital, Osiedle Młodości i Śródmieście na Kąty o 15:00, 16:00 i 18:00. Kursy z Kątów o 10:30 i z Chechła o 18:00 będą dodatkowo obsługiwały Starą Hutę i Osiedle Robotnicze w Chrzanowie.

LINIA W2 z kolei pojedzie ze Zbyszka w Trzebini przez Krystynów, Wodną i Osiedle Widokowe, skąd przez Słowackiego skieruje się do pętli Trzebinia Chechło. Powrót odbywać się będzie taką samą trasą. Odjazdy ze Zbyszka zaplanowano na 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00, zaś z Chechła o 15:00, 16:00 i 18:00. Linia zapewni także dojazd nad trzebiński Balaton..

Co ważne, w obrębie Chechła autobusy kursować będą w pętli jednokierunkowej, czyli linia W1 od miasta do Chechła przy śluzie, a powrót przez Piłę Kościelecką, zaś linia W2 od Trzebini przez Piłę Kościelecką i przy śluzie do Chechła, a powrót z pominięciem Piły. Bilety na przejazd liniami wakacyjnymi kosztować będą 20 groszy (normalny) i 10 groszy (ulgowy). Będą dostępne u prowadzących, w biletomatach i aplikacjach mobilnych. Na podstawie biletów tygodniowych i miesięcznych, bez względu na rodzaj, będzie można podróżować nimi za darmo.

Nowy przystanek Trzebinia Chechło czeka na linie wakacyjne!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane