czwartek, 27 czerwca 2019

GDAŃSK: kolejna linia tramwajowa w mieście

Trochę z poślizgiem, ale sprawa jest ważna i radosna. 14 czerwca Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła kolejny przetarg na rozbudowę sieci tramwajowej. Tym razem chodzi o 2-kilometrową trasę w ulicy Nowa Warszawska (nazwa robocza).

Trasa ta ma przebiegać od budowanej właśnie linii w Nowej Bulońskiej Północnej do alei Vaclava Havla, na południe od obecnej ulicy Warszawskiej. Do torowiska na Havla włączać się będzie na wysokości skrzyżowania z Łódzką. Na trasie pojawią się trzy nowe przystanki, a także równoległa ścieżka rowerowa i chodniki. Budowa trasy, wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą, planowana jest na 20 miesięcy. Jesienią powinna być znana lista ofert, a całe zlecenie winno się zakończyć w roku 2021.

Inwestycja ta, pozwalająca wjechać tramwajem wgłąb Ujeściska i na osiedle Słoneczne Wzgórza, realizowana będzie w ramach kolejnego etapu Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej, przy udziale środków unijnych. Wcześniej, bo już w pierwszej połowie przyszłego roku, gotowa będzie linia między Myśliwską a Jabłoniową. Tramwaj w Nowej Warszawskiej w założeniu ma pozwolić szybciej dotrzeć tramwajem z Jasienia do centrum Gdańska.

mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane