środa, 26 czerwca 2019

KATOWICE: Metrobilet już od jutra!

Jutro w sprzedaży pojawi się Metrobilet, czyli wspólny bilet okresowy Kolei Śląskich i Metropolii GZM, na podstawie którego dużo taniej będzie można odbywać łączone podróże na terenie całej metropolii. Emiterem biletu będą Koleje Śląskie, jednak jego dystrybucja odbywać się będzie w ramach platform ŚKUP.

Metrobilet umożliwiać będzie korzystanie z pociągów KŚ, tramwajów, trolejbusów i autobusów na terenie aglomeracji. Będzie go można kupić zarówno w punktach stacjonarnych ZTM, automatach ŚKUP, a także przez internet. Przez pierwsze pół roku ma być bacznie obserwowany tak, by można było wdrażać rozwiązania go usprawniające. Łącznie Metrobilet kosztować będzie około 35% mniej, niż bilety miesięczne kupowane oddzielnie. ZTM daje 40% upustu, Koleje Śląskie zaś 30%.

Najtańszy będzie bilet ważny tylko w Katowicach - będzie kosztował 119 złotych. Wraz z powiększaniem się obszaru obowiązywania będzie stopniowo drożeć, aż do 219 złotych, za bilet ważny na całym obszarze GZM (komunikacja miejska i Koleje Śląskie).

fot. Katowice24.pl

1 komentarz :

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane