sobota, 22 czerwca 2019

KRAKÓW / KATOWICE: ruszyło superREGIO do Zatora

Przewozy Regionalne wystartowały dziś z ofertą pociągów komercyjnych na trasie Kraków - Skawina - Zator - Katowice. Umożliwiają one dojazd do Zatora, gdzie mieści się największe w tej części Europy wesołe miasteczko Energylandia.

Układ połączeń jest dość ciekawy. Codziennie kursuje pociąg superREGIO z Katowic przez Bieruń do Zatora, zaś połączenie Zator - Kraków realizowane jest różnie. Od poniedziałku do czwartku składy z i do Katowic jadą aż z Krakowa, natomiast od piątku do niedzieli kursują pociągi przyspieszone na trasie Oświęcim - Zator - Kraków, które zostały uruchomione już wcześniej. Przyjrzyjmy się zatem rozkładowi dla Zatora właśnie.

Odjazdy pociągów w czasie wakacji wyglądają tak:

  • 9:40 - przyspieszony do Oświęcimia, kursujący w dniach pt-ndz, oraz 15 sierpnia (jechał też w Boże Ciało),
  • 19:19 - superREGIO do Krakowa, kursujący od 24 czerwca do 29 sierpnia, od poniedziałku do czwartku bez 15 sierpnia (w pozostałych dniach o tej porze jedzie przyspieszony z Oświęcimia),
  • 19:48 - superREGIO do Katowic, jadący codziennie od dziś (22 czerwca) do 31 sierpnia,
Do Zatora można się z kolei dostać następująco:
  • Z Katowic o 7:54 (superREGIO), codziennie od 22 czerwca do 31 sierpnia,
  • Z Krakowa o 8:37 (superREGIO w dniach pon-czw od 24 czerwca do 29 sierpnia, zaś w weekendy przyspieszonym do Oświecimia),
  • dodatkowo z Oświęcimia o 19:18, pociągiem przyspieszonym kursującym od piątku do niedzieli i 15 sierpnia.
W sumie szkoda, że połączeń nie jest trochę więcej, a już najbardziej szkoda, że nie da się ich poprowadzić linią 103 z Trzebini przez Alwernię. Taka trasa do Zatora byłaby z pewnością dużo bardziej atrakcyjna dla wielu mieszkańców Małopolski, ale też chętnych np. z Jaworzna. Przejazd z Krakowa do Zatora to wydatek 7 złotych, z kolei z Katowic - 11,50 zł. Przewoźnik zastosował taryfę "Połączenie w dobrej cenie". 

fot. Forbes

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane