sobota, 29 czerwca 2019

KRAKÓW: w lipcu negocjacje w sprawie tramwaju do Mistrzejowic

Zarząd Dróg Miasta Krakowa planuje na lipiec rozpoczęcie negocjacji z trzema podmiotami, które wybrano do dialogu w sprawie budowy nowej linii tramwajowej przez Olszę do Mistrzejowic. Zadanie, realizowane w oparciu o model PPP, czyli partnerstwo publiczno-prywatne, będzie pierwszym tego typu zleceniem w kraju.

Przypomnę, że do kolejnego etapu zakwalifikowano, po weryfikacji ofert, trzy podmioty:

  1. konsorcjum PPP Solutions Polska Sp. z o.o. i Gulermak AGir Sanayi Insaat ve Taahhu,
  2. Mota-Engil Central Europe PPP,
  3. Vardun. 

Odwołanie od decyzji komisji złożyło konsorcjum PPP Solutions i Gulermak (odwołanie zwrócono z uwagi na braki formalne) oraz konsorcjum na czele z Budimexem, które nie zakwalifikowało się dalej - tutaj oddalono je w KIO. Rozpoczynające się w lipcu rozmowy zakładają 4-5 rund negocjacyjnych. Mają one doprowadzić do ustalenia ostatecznego kształtu umowy i określenia wszelkich warunków technicznych i finansowo-prawnych. Następnie trzy podmioty będą miały w ciągu 3 miesięcy złożyć ostateczne oferty realizacyjne. Na ich podstawie wybrana zostanie najkorzystniejsza.

Zawarcie umowy na realizację 4,5-kilometrowej trasy, w tym tunelu pod rondem Polsadu, planowane jest na III kwartał 2020 roku, zaś oddanie inwestycji do użytku tramwajów na początek roku 2024. Wykonawca będzie czerpał dochody z tytułu eksploatacji trasy do 2044 roku - potem infrastruktura stanie się własnością miasta Krakowa.

fot. Gazeta Krakowska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane