poniedziałek, 10 czerwca 2019

LESZNO: województwo lubuskie będzie organizować przewozy na linii Leszno - Wschowa - Głogów

Od marca trwają prace przy modernizacji linii kolejowej 14 na odcinku Leszno - Wschowa - Głogów. Od dobrych kilku lat na tej trasie nie są uruchamiane pociągi pasażerskie, ale ma się to zmienić. Od początku trudnym tematem było dogadanie kwestii związanych z obsługą trasy, ponieważ, choć ma zaledwie 45 kilometrów, przebiega przez trzy województwa. Pod koniec maja podjęto decyzję co rozwiązania tej kwestii, które zresztą wpisuje się w przepisy stosownej ustawy.

Z uwagi na fakt, że remontowana trasa w większości leży na terenie województwa lubuskiego, to właśnie władze tego regionu odpowiadać będą za organizację połączeń. Województwa sąsiednie będą się do tego po prostu dokładały. W tym celu trzeba jeszcze wypracować odpowiednie porozumienia między województwami.

Infrastruktura między Lesznem a Głogowem ma być gotowa w grudniu tego roku. Poza torowiskiem, które PKP PLK już odnowiły, wyremontowane zostaną perony w Lasocicach, Wschowie, Starych Drzewcach i Głogówku. Trudno powiedzieć, jak duża będzie oferta na tym odcinku, ale biorąc pod uwagę tendencje wśród pasażerów musi ich być przynajmniej 6-8 par dziennie.

fot. Ziemia Wschowska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane