sobota, 15 czerwca 2019

POZNAŃ: ZTM wprowadza Strefę D!

Wakacje przyniosą zmiany taryfowe w aglomeracji poznańskiej. Pojawi się tam kolejna strefa biletowa D, która obejmie Kórnik i Zaniemyśl. To skutek porozumienia podpisanego za zgodą radnych między Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu a gminami Kórnik i Zaniemyśl.
ZTM przejmie tym samym organizację linii autobusowych 501, 502, 560 i 561, które w dalszym ciągu obsługiwane będą przez Kórnickie Przedsiębiorstwo Autobusowe Kombus.

W związku z tym od 1 sierpnia nastąpią pewne zmiany w taryfie. Pojawi się nowy bilety 45-minutowy na wszystkie strefy w cenie 5 złotych, który zastąpi dotychczasowy bilet jednoprzejazdowy 40-minutowy. Pojawi się także bilet 90-minutowy na wszystkie strefy, który kosztować ma 7 złotych. Bilet dobowy na wszystkie strefy kosztować będzie 15 złotych, zaś 7-dniowy będzie można zakupić za 60 złotych. Dodatkowo utrzymane zostaną promocyjne bilety weekendowe i weekendowe rodzinne. Likwidacji ulegną bilety na 2 i 3 doby. Bilety 10-minutowe w ramach tPortmonetki będą także ważne w strefie D.

To kolejny krok w kierunku rozwoju i integracji taryfowej w aglomeracji poznańskiej. Takie kroki zasługują na pochwałę.

fot. PKA Kombus

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane