niedziela, 2 czerwca 2019

WARSZAWA: idzie lato, nadjeżdża "Słoneczny"

Po raz kolejny zbliżają się wakacje, a wraz z nimi start sezonowego połączenia Warszawy z Bałtykiem w postaci pociągu "Słoneczny" Kolei Mazowieckich. W tym roku jego wyjazd na trasę zbiega się z 15-leciem przewoźnika. Od lat cieszy się on niesłabnącą popularnością i tylko w ubiegłym roku przewiózł ponad 122 tysiące pasażerów.

Pierwszy kurs "Słonecznego" zaplanowano na 20 czerwca, ostatni - na 1 września. W tym roku będzie on kursował na trasie Warszawa Zachodnia - Ustka, wyruszając ze stolicy o 6:15. Przyjazd do Ustki zaplanowano na 12:08, po czym o 14:24 pociąg odjedzie z powrotem do Warszawy. Przybędzie tam na 20:14. Za bilet z Warszawy do Ustki trzeba zapłacić 60 złotych, a do Trójmiasta - 45 złotych. Dla pasażerów na odcinku Słupsk - Ustka bilety w ramach oferty specjalnej kosztować będą 6 złotych. Co więcej, wczoraj w kasach na stacjach Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska i Warszawa Śródmieście rozpoczęła się sprzedaż promocyjnych biletów w cenie 25 złotych. Jest ich dokładnie pięćset, zatem trzeba się spieszyć.

Uruchomieniu "Słonecznego" towarzyszą także dwie akcje promocyjne: "Słoneczny wysyp rabatowy i "Koleją do Kultury".  W ramach akcji "Słoneczny wysyp rabatowy" podróżni otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w wybranych obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki. Akcja "Koleją do Kultury" daje z kolei możliwość skorzystania z atrakcyjnych zniżek na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i artystyczne, organizowane w wielu regionach kraju.

Kto już wie, że pojedzie "Słonecznym"?

fot. Koleje Mazowieckie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane