wtorek, 11 czerwca 2019

WARSZAWA: lato z czeskimi wagonami w PKP Intercity

Idzie lato, a wraz z nim wakacje. PKP Intercity będzie uruchamiało dodatkowe pociągi turystyczne mimo, że nie dysponuje odpowiednią ilością wagonów własnych, zapewniających dobry standard podróży. Nie dziwi więc, że kolejny rok z rzędu na polskie tory wyjedzie porcja wagonów od Kolei Czeskich. W tym roku padnie swoisty rekord: do obsługi pociągów w sezonie letnim w Polsce trafi aż 60 wagonów z Czech.

Czterdzieści wagonów kursować będzie w zestawieniu pociągów TLK Rozewie, TLK Łebsko, TLK Gardno i TLK Sarbsko. Grupy wagonów w tych pociągach będą powiązane obiegowo z pociągiem TLK Wydmy, założonym w rocznym rozkładzie jako sezonowy skład międzynarodowy. Wagony klasyczne, do siedzenia, zapewnią Koleje Śląskie, zaś sypialne PKP Intercity. Pozostałe dwadzieścia wagonów będzie włączanych do pociągów TLK Gwarek, TLK Rowokół, TLK Gardno i TLK Korsarz, powiązanych obiegowo z IC Moravia.

Obiegi każą podejrzewać, że nie będą to wagony pierwszej świeżości. Nie należy się w nich spodziewać klimatyzacji ani wysokiego standardu wykończenia miejsc siedzących i pozostaje tylko modlić się, by tysiącom wakacyjnych pasażerów nie przyszło spędzać wielogodzinnej podróży na kanapach z dermy, jak to bywało w poprzednich latach...

mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane