wtorek, 9 lipca 2019

BYDGOSZCZ: ogromny parking P+R przy Grudziądzkiej

Bydgoszcz będzie budowała parkingi kategorii "Parkuj i Jedź". Pierwszy z nich powstanie przy budynkach Urzędy Miasta na ulicy Grudziądzkiej, a umowę na jego realizację podpisano końcem czerwca. Założenie jest takie, że obiekt ma poprawić estetykę w obrębie Starego Miasta, uporządkować parkowanie w tym obszarze, a także zapewnić możliwość dogodnej przesiadki do autobusów miejskich.

Obiekt będzie się składał z pięciu kondygnacji, rozłożonych na dwa segmenty. Łącznie zmieści się na nim 550 samochodów, z czego 27 należących do kierowców niepełnosprawnych. Będą także dodatkowe miejsca dla motocyklistów i rowerzystów. Obiekt ma kosztować 35 milionów złotych, z których część miasto pozyskało z funduszy unijnych. Zlecenie zrealizowane zostanie przez Budimex, w formule "projektuj i buduj". Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2021 roku.

Co więcej, w Bydgoszczy powstanie więcej parkingów w systemie P+R. W sumie będzie ich pięć, licząc ten przy Grudziądzkiej. Będą to:

  • Węzeł Zachodni (rejon przy kościele i stacji paliw),
  • pętla Przylesie (rejon skrzyżowania Akademicka – Korfantego),
  • pętla Las Gdański (skrzyżowanie Gdańska – Rekreacyjna),
  • Rondo Kujawskie (w pasie dzielącym jezdnie Kujawskiej – wlot południowy).
Fajnie, że kolejne polskie miasto myśli o tym, by mieścić gdzieś samochody spoza metropolii. Szkoda tylko, że nie zaczyna się to jednak od parkingów zaporowych na przedmieściach.

fot. Urząd Miasta Bydgoszcz

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane